Rólunk

A Polgárvilág Alapítványt a Válasz Online-nal együtt hoztuk létre 2018-ban azzal a céllal, hogy a pártoktól és oligarcháktól független polgári sajtó számára anyagi támogatást biztosítson. Az alapítvány 2022-ben az Élet meg minden podcast számára is gyűjt a személyi jövedelemadó 1 százalékából felajánlásokat. Az alapítványt magánszemélyek és cégek is támogathatják.

Az alapítvány célja: A média és a polgári nyilvánosság támogatása, újságírók képzése, a magyar és az európai kulturális értékek terjesztése, az oktatási, kulturális és kommunikációs tevékenység minél színvonalasabb művelése.

Az alapítvány 2021-ben közhasznú minősítést kapott, céges támogatóink a befizetett összeget már nem csak költségként számolhatják el, de 20 százalékával a társasági adójuk alapját is csökkenthetik. A támogatóink jelentős része a kedvezményt megduplázta, mivel alapítványunkkal tartós támogatási szerződést kötött, és így a tao-kedvezmény 40 százalékra nő.
2022-től az alapítvány a személyi jövedelemadó 1%-áról szóló felajánlást is fogadhat.

Az alapítvány rendszeresen támogatja a Válasz Online klubestjeinek megrendezését, videótartalmainak előállítását, a lap vidéki és külföldi riportútjait. 2021 őszétől elindítottuk újságíró-iskolánkat, a Válasz Műhelyt.

Kérjük, álljon mellénk Ön is, legyen a támogatónk!

1%

Kérjük, álljon mellénk Ön is, legyen a támogatónk!